Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krycie dachów papą
#1
Do krycia papą można przystąpić po całkowitym zakończeniu na dachu prac murarskich, ciesielskich, blacharskich i tynkarskich.

Podczas krycia należy spełnić następujące wymagania:
− prace należy wykonać w temperaturze 5°C, jeżeli używa się lepików na gorąco oraz powyżej 10°C, jeżeli stosuje się lepik na zimno, − im mniejsze nachylenie dachu, tym większa powinna być liczba warstwy papy (nie dotyczy papy termozgrzewalnej),
− zakłady pasów papy warstwy wierzchniej powinny być ułożone zgodnie z kierunkiem najczęściej wiejących w danym rejonie wiatrów.

Krycie papą na podłożu z betonu

Na podkładzie betonowym wykonuje się krycie papowe dwu-, trzy- i czterowarstwowe (nie dotyczy papy termozgrzewalnej)
− równolegle do okapu (przy pochyleniu do 15%),
− krzyżowo (przy pochyleniu ponad 15%).
Przed przystąpieniem do krycia dachu należy podłoże oczyścić i sprawdzić, czy jest suche, następnie należy je zagruntować asfaltową emulsją anionową lub innym dopuszczalnym do stosowania środkiem gruntującym. Po upływie ~12 godzin można przystąpić do krycia. Układanie rozpoczyna się od okapu, długość poszczególnych odcinków papy nie powinna przekraczać 6÷8 m (papa bezosnowowa max. długość 3,0 m), a szerokość zakłada się na 10 cm. Przy układaniu papy smaruje się (na gorąco lub na zimno) podłoże jak i papę lepikiem.

Krycie papą na podłożu drewnianym

Podkład pod pokrycie wykonuje się z desek o szerokości 12÷18 cm i grubości 0,19÷0,32 cm. Czoła desek powinny stykać się tylko na krokwiach, a szczeliny między deskami nie powinny przekraczać 2 mm. Pierwszą warstwę mocuje się do podłoża gwoździami papowymi. Następnie klei się na lepiku i dodatkowo mocuje się gwoździami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości