Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wełna ROCKWOOL
#1
W domach jednorodzinnych straty ciepła przez połacie dachowe sięgają nawet 25% wszystkich strat ciepła. I to jest główny powód, dla którego należy zadbać o energooszczędne ocieplenie poddasza, pamiętając o tym na etapie budowy, ocieplania i remontu domu. 
[Obrazek: toprock.png]
Pierwszą warstwę ocieplenia, np. z wielkowymiarowych płyt TOPROCK grubości 10–20 cm, układa się między drewnianymi elementami konstrukcji dachu. Z odcinków o długości do 6 m docina się kawałki o 1,5–2 cm szersze od odległości w świetle między krokwiami. Taki naddatek i sprężystość skalnej wełny pozwalają na wykorzystanie sił tarcia i samodzielne utrzymywanie się tak dociętego ocieplenia między nimi. Ocieplenie połaci poddasza jedynie między krokwiami to za mało, aby uzyskać energooszczędne poddasze. Dlatego stosuje się drugą warstwę ocieplenia o grubości równej różnicy między łączną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością pierwszej warstwy izolacji. 
[Obrazek: superrock.png]
Drugą warstwę ocieplenia, np. z płyt SUPERROCK, układa się między spodem krokwi a okładzinami poddasza, np. płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią. Ruszt stalowy (np. z profili typu U) odsuwa się poniżej spodu krokwi najczęściej o 5–15 cm, stosując wieszaki stalowe lub klocki drewniane. Druga warstwa ocieplenia ułożona pod krokwiami eliminuje podłużne mostki termiczne, jakimi są krokwie, jętki czy kleszcze drewnianej więźby dachowej. Dodatkowo ich obudowanie z trzech stron niepalną wełną skalną zabezpiecza je przed oddziaływaniem ognia. Dzięki swojej masie izolacje Rockwool o odpowiedniej grubości znakomicie pochłaniają hałas wywołany padającym na blaszane pokrycie deszczem lub gradem.
Wybór energooszczędnego ocieplenia poddasza to jedna z waż- niejszych decyzji inwestora, gdyż eksploatacja domu będzie trwać długie lata. Wyroby ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL, dzięki swym własnościom i parametrom, dają użytkownikom wiele korzyści. Ocieplając nimi dom oszczędzamy na kosztach ogrzewania, niezależnie od rodzaju paliwa. Izolacje ROCKWOOL gwarantują również wysoki komfort użytkowania – są nie tylko paroprzepuszczalne, dźwiękochłonne i niepalne, ale także trwałe i stabilne wymiarowo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości