Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOVALIT T - tynk polikrzemianowy KABE
#1
Polikrzemianowa masa tynkarska to produkt z rodziny cienkowarstwowych wypraw tynkarskich.
Przeznaczona jest do stosowania na podłożach znajdujących się na zewnątrz budynków. Rodzaj podłoża nie ma właściwie znaczenia, polikrzemianowa masa tynkarska nadaje się bowiem na każdy grunt. Spodnią warstwą może być wełna mineralna, podłoża mineralne typu beton, tynk cementowy itd., podłoża zawierające elementy tworzyw sztucznych, jak i podłoża szorstkie i chropowate jak beton komórkowy czy żużlobeton.
Nakładanie masy tynkarskiej należy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. By masa tynkarska odpowiednio przylegała i była trwała podłoże powinno być czyste (bez tłustych plam elementów organicznych typu narośla, glony, mchy, gładkie), gładka (bez porowatości, wybrzuszeń). Wskazana jest również zagruntowanie podłoża preparatem Novalit Gt, dla zapewnienia lepszej estetyki należy użyć preparatu do gruntowania zbliżonego kolorystycznie do kolory tynku.
Masa tynkarska przed nałożeniem na podłoże powinna być odpowiednio wymieszana. Mieszamy powoli i krótko, by zbytnio nie napowietrzyć produktu. W zależności od podłoża mnożna masę tynkarską rozcieńczyć odrobiną wody.
Wymieszaną masę nakładamy na podłoże nierdzewną pacą. Można nakładać ruchami kolistymi bądź lancetowatymi. Jeśli tynk cienkowarstwowy polikrzemianowy NOVALIT T ma być we wzory, to zaraz po nałożeniu i wygładzeniu masy należy w zależności od faktury odpowiednimi urządzeniami wykonać wzory. Jeśli tynk ma być gładki, należy nałożyć dwie warstwy. Po zawiązaniu pierwszej, nakładamy ruchami kolistymi drugą warstwę po czym ją gładzimy i pozostawiamy do wyschnięcia.
Standardowo masa tynkarska schnie do 24 godzin. Optymalne warunki to ok 20 stopni Celsjusza i 55 procent wilgotności powietrza. W miarę możliwości należy chronić podczas wysychania tynk przed negatywnymi warunkami pogodowymi, może to znacznie wydłużyć wysychanie masy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości