Forum budowlane, opinie, komentarze, porady

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 28
» Najnowszy użytkownik: osmiornica
» Wątków na forum: 129
» Postów na forum: 137

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 5 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 5 Gość(i)

Ostatnie wątki
brukarze - stalowa wola
Forum: Ogrodzenia
Ostatni post: osmiornica
08-08-2018, 15:31 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
wykańczanie wnętrz (Pozna...
Forum: Firmy budowlane
Ostatni post: prbadam
01-08-2018, 13:28 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Kaktus
Forum: Ogród
Ostatni post: Apelia0606
13-07-2018, 12:37 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 152
Urbanek Roboty Ziemne
Forum: Firmy budowlane
Ostatni post: Apelia0606
13-07-2018, 12:36 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Kołek fasadowy KI-10N
Forum: Ocieplenia
Ostatni post: Doradca
10-05-2018, 07:20 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 108
Firma MAR-KOP
Forum: Firmy budowlane
Ostatni post: kurka82
08-05-2018, 11:48 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 114
Fungus Gnats
Forum: Ogród
Ostatni post: Sebastian
03-05-2018, 12:08 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 123
Bonie listwa do boniowani...
Forum: Ocieplenia
Ostatni post: Doradca
03-05-2018, 10:16 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 110
NOVALIT T - tynk polikrze...
Forum: Ocieplenia
Ostatni post: Doradca
02-05-2018, 08:48 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 121
Docieplenia - 45 PLN/ m.k...
Forum: Wykończenie
Ostatni post: Doradca
24-04-2018, 13:01 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122

 
  brukarze - stalowa wola
Napisane przez: osmiornica - 08-08-2018, 15:31 PM - Forum: Ogrodzenia - Brak odpowiedzi

cześć, Jak w temacie. Chce zrobić sobie podjazd z kostki brukowej na działce pod stalową wolą. Rozejrzałem się w branży brukarskiej i już mi szkoda nerwów, pisze do producentów czego potrzebuję. Oni zamiast wysłać ofertę zwrotną gdzie będzie wypisane punkt po punkcie ile co będzie kosztować: posypka, kostka, krawężniki, ile za co zapłacę, ile robocizna, termin. Odpisują mi coś pokroju: "tak możemy zrobić, cena plus robocizna xxxx zł". Ceny są nawet przyzwoite, ale nauczony doświadczeniem wiem, że łatwiej się współpracuje z ludźmi którzy dobrze ofertują. O wiele łatwiej jest się na koniec rozliczyć. Możecie polecić kogoś terminowego i solidnego?

Wydrukuj tę wiadomość

  wykańczanie wnętrz (Poznań)
Napisane przez: prbadam - 01-08-2018, 13:28 PM - Forum: Firmy budowlane - Brak odpowiedzi

Firma budowlana PRB ADAM poszukuje zleceń na terenie Wielkopolski.  Oferujemy kompleksowe usługi wykończeniowe, obejmujące:
kładzenie płytek, paneli, posadzek
malowanie, tapetowanie
instalacje gazowe, elektryczne, klimatyzacyjne, alarmowe, przeciwpożarowe
tynki maszynowe
I wiele innych usług wykończeniowych na życzenie Klienta. Szczegóły na podstronie z ofertą http://www.prb-adam.pl/wykanczanie-wnetrz

Zapraszamy do współpracy!
biuro@prb-adam.pl 
tel: 612923394


[Obrazek: 675x0-towidth-90-22.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość

  Urbanek Roboty Ziemne
Napisane przez: Apelia0606 - 13-07-2018, 12:36 PM - Forum: Firmy budowlane - Brak odpowiedzi

Polecam usługi firmy Urbanek Roboty Ziemne - http://robotyziemne-urbanek.pl


Szybka, fachowa firma z dobrymi cenami.

Wydrukuj tę wiadomość

  Kołek fasadowy KI-10N
Napisane przez: Doradca - 10-05-2018, 07:20 AM - Forum: Ocieplenia - Brak odpowiedzi

Kołek fasadowy KI-10N to jeden z rodzajów zamocowań fasadowych, stosowanych w systemach ociepleń. Daje on gwarancję trwałości i wytrzymałości mocowanych konstrukcji. Wykonany jest z najwyższej klasy tworzyw, co daje możliwość uzyskania najlepszego z możliwych efektu zamocowania. Kołek fasadowy KI-10N zawiera w sobie metalowy gwóźdź, co nie tylko ułatwia montaż, ale daje również gwarancję mocnego i długotrwałego utrzymania kołka w podłożu. Długa (60 mm) strefa rozporu daje pewność trwałego i głębokiego montażu. Kołki KI_10N nadają się do stosowania w cegłach otworowych, dziurawkach, pełnych, bloczkach betonowych lekkich, betonie lekkim oraz gazobetonie, płytach styropianowych, płytach z wełny mineralnej, płytach poliuretanowych czy z wełny drzewnej. W naszym klimacie może być stosowany właściwie w każdej temperaturze. Zalecane przez producenta temperatury stosowania to -35 - +80 stopni Celsjusza.

Odpowiednia instalacja kołka polega najpierw na wywierceniu otworu o właściwych wymiarach, nie może być ani zbyt szeroki i głęboki (kołek nie może trzymać się zbyt luźno) ani zbyt wąski, ponieważ zwyczajnie się nie zmieści. Dla stabilnego utrzymania kołka w powierzchni zaleca się otwór minimum 60 mm głęboki. Za pomocą młotka wbijać delikatnie kołek w podłoże aż do momentu zrównania talerza kołka z podłożem. Następnie dobić kołek do całkowitego wyrównania z powierzchnią. Jeśli jednak powierzchnia mocowania kołka jest wyjątkowo miękka dla większego bezpieczeństwa i stabilniejszego utrzymania kołka należy użyć dodatkowo talerza dociskowego KWL ( średnice 90, 110 bądź 140 mm) . Prosty montaż kołka daje nie tylko szanse na jego szybkie i precyzyjne zamontowanie, ale umożliwia korzystanie z niego nawet mniej doświadczonym w „budowlance” osobom.
Kołek fasadowy KI-10N jest materiałem atestowanym, szczególnie zalecanym do stosowania dla podłoży kategorii B, C, D i E. Jeśli wymaga tego specyfika podłoża kołek można stosować z dodatkowymi talerzami. Przenikalność cieplna łącznika jest minimalna co w połączeniu z dużą sztywnością talerza zapewnia stabilny, trwały i odporny na silną cyrkulację powietrza montaż.

Wydrukuj tę wiadomość

  Firma MAR-KOP
Napisane przez: kurka82 - 08-05-2018, 11:48 AM - Forum: Firmy budowlane - Brak odpowiedzi

Chcę polecić firmę Mar-Kop; bardzo solidna, pomogli i poradzili; oby więcej takich wykonawców   Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Fungus Gnats
Napisane przez: Sebastian - 03-05-2018, 12:08 PM - Forum: Ogród - Brak odpowiedzi

hi,

Does anyone have a good solution? Getting rid of fungus gnats. At least I think they are fungus gnats. I started to eat some fruit on the floor. I had the last bug repaired (I do not remember what it was called) but it did not work very well. I have heard of cinnamon for fungus, but I do not know anything to get rid of the gnats.
Can anyone give me some direction please?

Please help.

I did not find the right solution from the Internet.

References: -
https://bit.ly/2w3yISC
Corporate video branding

Thanks

Wydrukuj tę wiadomość

  Bonie listwa do boniowania PVC - Bella Plast
Napisane przez: Doradca - 03-05-2018, 10:16 AM - Forum: Ocieplenia - Brak odpowiedzi

Listwa do boniowania PVC BP11H3N zamknięta z elementem traconym jest całkowicie nowym, opatentowanym rozwiązaniem technicznym. Listwa posiada zewnętrzne zamknięcie w postaci płaskownika, który szczelnie zamyka wnętrze listwy. Płaskownik jest elementem traconym, który należy usunąć po zakończeniu montażu listwy do boniowania i wyschnięciu tynku. Listwa BP11H3N w oferowanym rozwiązaniu zapewnia poniższe korzyści:


  • całkowity brak strat kleju i tynku podczas montażu, zacieranie tynku pomiędzy boniami odbywa się bowiem niezwykle sprawnie, bez zwracania uwagi na zamontowane profile do boniowania. Prowadzenie pacy z tynkiem jest oparte na listwach. W ten sposób żadna ilość tynku nie wpada do wewnątrz listwy. Tynk jest zaciągnięty doskonale równo, nie ma możliwości powstawania nierówności tynku pomiędzy kolejnymi listwami, gdyż paca ma równe prowadzenie na listwach.

  • znaczne przyspieszenie prac tynkarskich bez straty czasu na żmudne klejenie i tynkowani przy listwach

  • idealnie czysta listwa, dobrze zabezpieczona zewnętrznym zamknięciem z tworzywa przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi na placu budowy

  • idealnie równy kształt – dzięki zewnętrznemu zamknięciu, który usztywnia listwę podczas montażu – listwa zachowuje wymiary producenta, brak zjawiska „falowania” listwy

Wydrukuj tę wiadomość

  NOVALIT T - tynk polikrzemianowy KABE
Napisane przez: Doradca - 02-05-2018, 08:48 AM - Forum: Ocieplenia - Brak odpowiedzi

Polikrzemianowa masa tynkarska to produkt z rodziny cienkowarstwowych wypraw tynkarskich.

Przeznaczona jest do stosowania na podłożach znajdujących się na zewnątrz budynków. Rodzaj podłoża nie ma właściwie znaczenia, polikrzemianowa masa tynkarska nadaje się bowiem na każdy grunt. Spodnią warstwą może być wełna mineralna, podłoża mineralne typu beton, tynk cementowy itd., podłoża zawierające elementy tworzyw sztucznych, jak i podłoża szorstkie i chropowate jak beton komórkowy czy żużlobeton.
Nakładanie masy tynkarskiej należy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. By masa tynkarska odpowiednio przylegała i była trwała podłoże powinno być czyste (bez tłustych plam elementów organicznych typu narośla, glony, mchy, gładkie), gładka (bez porowatości, wybrzuszeń). Wskazana jest również zagruntowanie podłoża preparatem Novalit Gt, dla zapewnienia lepszej estetyki należy użyć preparatu do gruntowania zbliżonego kolorystycznie do kolory tynku.
Masa tynkarska przed nałożeniem na podłoże powinna być odpowiednio wymieszana. Mieszamy powoli i krótko, by zbytnio nie napowietrzyć produktu. W zależności od podłoża mnożna masę tynkarską rozcieńczyć odrobiną wody.
Wymieszaną masę nakładamy na podłoże nierdzewną pacą. Można nakładać ruchami kolistymi bądź lancetowatymi. Jeśli tynk cienkowarstwowy polikrzemianowy NOVALIT T ma być we wzory, to zaraz po nałożeniu i wygładzeniu masy należy w zależności od faktury odpowiednimi urządzeniami wykonać wzory. Jeśli tynk ma być gładki, należy nałożyć dwie warstwy. Po zawiązaniu pierwszej, nakładamy ruchami kolistymi drugą warstwę po czym ją gładzimy i pozostawiamy do wyschnięcia.
Standardowo masa tynkarska schnie do 24 godzin. Optymalne warunki to ok 20 stopni Celsjusza i 55 procent wilgotności powietrza. W miarę możliwości należy chronić podczas wysychania tynk przed negatywnymi warunkami pogodowymi, może to znacznie wydłużyć wysychanie masy.

Wydrukuj tę wiadomość

  Docieplenia - 45 PLN/ m.kw.
Napisane przez: Doradca - 24-04-2018, 13:01 PM - Forum: Wykończenie - Brak odpowiedzi

Firma z okolic Warszawy ( po lewej stronie Wisły ) 


podobno bardzo dobrze robią - 40 PLN/m.kw. - tylko robocizna


namiary i fotki na email

Wydrukuj tę wiadomość

  Ogrodzenie panelowe - 100 PLN m.b.
Napisane przez: Doradca - 23-04-2018, 14:04 PM - Forum: Wykończenie - Brak odpowiedzi

Firma z Milanówka:

ogrodzenie panelowe "na gotowo" ( materiały + robocizna ) - 100 PLN m.b.

Wydrukuj tę wiadomość